Koos raamatupidamisprogrammide ja IT võimaluste hoogsa arengu ja täiustamisega on juba täna väga palju tööd võimalik ära teha n-ö robotite poolt.

Automaatlausendid, massiimport, periodiseerimise automatiseerimine, digitaalne andmevahetus, e-arved – need on ainult mõned märksõnad, mis teevad raamatupidaja töö efektiivsemaks ja kiiremaks. Igapäevaste raamatupidamislike operatsioonide juures on väga palju võimalik kasutada tehnoloogia abi ja vabastada seeläbi ettevõtja aega muude oluliste tegevuste jaoks.

Raamatupidamine kui tugiteenus

Raamatupidamise valdkond on üks paljudest, kus tõepoolest ei ole oluline töötaja igapäevane füüsiline kohalolek ettevõttes, piisab Internetiühendusest ja hästi toimivatest süsteemidest. Tähtis on ettevõttesisene usaldus ja hea kommunikatsioon. Raamatupidaja töö saab järjest enam olema n-ö tugiteenus juhtkonnale. Tark raamatupidamine tähendab kõikvõimalike süsteemide ja tarkvarade liidestamist, ühildamist ja optimeerimist, mis vähendab rumalat topelt tööd ja aitab kokku hoida aega – ja aeg teadagi on raha.

Mida teha vabaneva ajaga?

Mõnikord tekitab robotiteema raamatupidajates või ettevõtjates ka alusetut kahtlust, just nagu nende töö oleks alahinnatud või ebavajalik. Või veel hullem, vahel lausa hirmu töö kaotamise ees. Tegelikkuses peaks töö automatiseerimisel olema siiski positiivne mõju. Töötajal on rohkem vaba aega, et teha seda, mida robotid täna ei suuda. Näiteks kohtuda kliendi või koostööpartneriga, pühendada talle oma aega ja tähelepanu, et küsida: “Kuidas saaksime me veel efektiivsemad olla? Millised on Sinu ootused ja vajadused täna? Aga homme?”……Võib-olla saame juba täna luua veelgi tõhusamat koostööd, toodet või teenust?

Koostas: EFTA


Võtke ühendust

Veel teenuseid